Koło Naukowe Mówcy Politechniki to organizacja, która pozwala nie tylko doskonalić umiejętności prezentacyjne, ale też zwalczyć tremę i przełamać strach przed wystąpieniami publicznymi. Koło powstało dość niedawno, ale działa bardzo prężnie. Miesiąc temu studenci rozpoczęli współpracę z zespołem AWT® w ramach realizacji projektu „Czas Zawodowców BIS – zawodowa Wielkopolska”.
28 i 29 marca 2019 członkowie koła przeprowadzili ponad godzinne warsztaty pt. „Jak przygotować dobre wystąpienie” dla uczniów, którzy biorą udział w projekcie. Pierwszego dnia, mówcy koła: Maria Wawrocka oraz Dominik Furmaniak przeprowadzili warsztaty dla uczniów III klasy – techników cyfrowych procesów graficznych z Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych z Kalisza. Drugiego dnia, mówcy koła:Małgorzata Kaczmarek i Dawid Kuczkowski przeprowadzili warsztaty dla uczniów z Zespołu Szkół Technicznych w Trzciance. Następnie w Zespole Szkół Technicznych w Pile dla uczniów kształcących się w zawodzie technik informatyk oraz w Zespole Szkół Ekonomicznych w Pile dla uczniów kształcących się w zawodzie t. spedytor z dwóch szkół: Zespołu Szkół Technicznych w Trzciance oraz Zespołu Szkół w Krzyżu Wlkp. oraz dla uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych, którzy gościnnie dołączyli do zajęć. Warsztaty zawierały szereg wskazówek związanych z przygotowaniem do prezentacji.
To były dwa bardzo intensywne dni, ale za to jakie efektywne! Mamy nadzieję, że młodzież wykorzysta nabyte umiejętności na co dzień. Nie możemy doczekać się kolejnych wyzwań! – mówi Małgorzata Kaczmarek, Członkini Koła. Omówione tematy podczas spotkań to: prezentacja multimedialna, komunikacja werbalna czy dress code. Spotkania urozmaicono grami improwizowanymi, które uczą dobrej i kreatywnej argumentacji, ale też kontroli nad własnymi emocjami. Cieszymy się, że dynamiczny zespół wspiera młodsze Koleżanki i Kolegów. To jest wspaniałe, cenne i godne naśladowania. W najbliższym czasie planujemy szereg spotkań dla uczniów biorących udział w projekcie ze sztuki wystąpień publicznych, dzięki którym uczniowie mogą dowiedzieć się wiele na temat autoprezentacji, gestykulacji i mowy ciała czy sztuki debatowania. Wiedzę i umiejętności, które uczniowie zdobywają podczas warsztatów na pewno wykorzystają w przyszłości – podsumowuje dr inż. Maciej Szafrański, Kierownik projektu.