6 listopada 2017 roku pracownicy Politechniki Poznańskiej uczestniczyli w spotkaniu z nauczycielami Zespołu Szkół Nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu. W spotkaniu brało udział blisko 100 zainteresowanych osób. Zadania projektu oraz funkcjonalności platformy edukacyjnej Moodle zaprezentowali – Krzysztof Grupka, Barbara Krupińska i Piotr Janowski.
Krzysztof Grupka przedstawił cele oraz zadania projektu, dostępne produkty i korzyści dla nauczycieli, uczniów i szkoły płynące z ich wykorzystania oraz poszczególne zespoły pracujące w ramach projektu. Zrelacjonował kierunek działania oraz zaprezentował bazę materiałów zamieszczonych na platformie edukacyjnej, ich innowacyjną strukturę oraz możliwości ich wykorzystania w ramach realizacji zadań szkoły. Nakreślił dalsze plany rozwoju systemu, aktualizacji i zwiększenia możliwości platformy oraz systematycznego przetwarzania materiałów dydaktycznych.
Barbara Krupińska we współpracy z Piotrem Janowskim przedstawiła poszczególne materiały zamieszczone na platformie, skupiając uwagę na kursach otwartych, przygotowujących uczniów do egzaminu ECDL, egzaminu kwalifikacyjnego na uprawnienia elektryczne do 1 kV oraz na materiałach z doradztwa zawodowego. Zaprezentowano bazę zadań egzaminacyjnych podkreślając zaletę zgromadzenia ich w jednym miejscu i dodatkowe możliwości, które podnoszą skuteczność kształcenia. Zapoznała zebranych z testami interaktywnymi informując o możliwościach analizy postępów uczniów. Przekazała również informację na temat przetwarzanych materiałów z zakresu egzaminów zawodowych, prezentując symulację treści ekonomicznych wykonanych w programie iSpring. Poinformowała o pozostałych zasobach platformy, wskazując na dokumentację pedagogiczną (plany, programy nauczania, podstawy programowe) oraz przewodniki i instrukcje korzystania z platformy i jej zasobów.
Piotr Janowski zaprezentował możliwości tworzenia interesujących materiałów dydaktycznych z wykorzystaniem zasobów i aktywności platformy oraz programów zewnętrznych. Zapoznał uczestników spotkania z zestawami niestandardowych pytań testowych, wskazując na możliwość ich wykorzystania również przez nauczycieli przedmiotów ogólnokształcących (matematyków, geografów, historyków i inne). Objaśnił przygotowany na platformie Moodle interfejs oceniania części praktycznej egzaminów zawodowych pozwalający na zapisywanie i sumowanie rezultatów poszczególnych uczniów. Dokonał pokazu możliwości programów zewnętrznych, np. iSpringa, w zakresie tworzenia pytań testowych w połączeniu z efektowną szatą graficzną. Przedstawił również współczesne formy prowadzenia konferencji interaktywnej na przykładzie programu BigBlueButtonBN.
Po zakończonej prezentacji nauczyciele zostali zaproszeni do udziału w warsztatach, których celem jest praktyczne wykorzystania platformy i samodzielne tworzenie materiałów dydaktycznych. Na efekty swoich działań zespół Politechniki Poznańskiej nie musiał długo czekać, ponieważ już tego samego dnia pojawiły się pierwsze e-maile od nauczycieli wyrażające zainteresowanie założeniem kont na platformie edukacyjnej.